Podziel się

Udostępnij znajomym

Atrakcje

Kątów Rybackich

i okolic

Atrakcje turystyczne

Przedstawiamy Państwu listę najciekawszych atrakcji turystycznych z miejscowości i jej najbliższej okolicy. To zestawienie wielu miejsc, atrakcji, rozrywek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy każdej atrakcji znajduje się szacowana odległość od obiektu U Ewy, krótki opis oraz dane kontaktowe. Zapraszamy do poznawania uroków KĄTÓW RYBACKICH.

Pobierz przewodnik

Odległość od obiektu U Ewy

* podane wartości są wartością przybliżoną

0.8 km od obiektu

Szeroko rozwijające sporty, a jednocześnie jeden z lepszych sposobów na poznanie przyrodniczych i historycznych walorów turystycznych Żuław. Dzięki realizacji projektu “Pętla Żuławska”, obejmującego m.in. przebudowę lub postawienie od nowa 27 kluczowych i użytecznych obiektów, w tym pięknym regionie o ciekawej historii udostępniono 303 km szlaków wodnych.

0.9 km od obiektu

ul. Morska 12 , +48 552 478 729

Całkiem nowa, a mimo to mocno związana z lokalnymi tradycjami świątynia. To wszystko dzięki mniejszym lub większym ozdobnikom w generalnie skromnym przybytku. Kościół św. Marka Ewangelisty pełen jest akcentów rybackich lub szerzej marynistycznych (np. śruba, model barkasu czy koło sterowe). Wyróżnia się też elewacją wieży, nawiązującą do budowli szachulcowych.

1.0 km od obiektu

ul. Rybacka 66 , +48 552 478 719

Zmodernizowana w 2014 r. placówka, w ramach realizacji projektu “Pętla Żuławska”. Dzięki temu port morski w Kątach Rybackich zyskał wysoce użyteczną infrastrukturę i sporo dodatkowego miejsca na jachty - nie licząc “stałych” kutrów i wycieczkowców, może tutaj cumować ok. 40 prywatnych jednostek. Port podzielony jest na dwa baseny, o głębokości 1,5-2 metry.

1.0 km od obiektu

ul. Rybacka

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do charakteru Kątów Rybackich, to ten pomnik rozwieje wszelkie wątpliwości. Wysoka, masywna figura z betonu przedstawia rybaka trzymającego nagrodę za swoją pracę. Obok stoi ozdobna, stylowo wykonana ławeczka, idealna dla upozowania się do wspólnego zdjęcia. Od 2006 r. rybakowi towarzyszy wezwanie do przekopania Mierzei Wiślanej.

2.8 km od obiektu

ul. Kanałowa , +48 502 111 188

Mała i klimatyczna - m.in. dzięki tawernie - przystań, zlokalizowana w końcowym odcinku Wisły Królewieckiej - ok. 5,5 km od ujścia do Zalewu Wiślanego. Marina Baltica dysponuje interesującą gamą sprzętu, czekającego na miłośników sportu i rekreacji: rowerami wodnymi, kajakami czy motorówkami. Ciekawostką jest sąsiedztwo popularnego “Mostu Czterech Pancernych”.

3.2 km od obiektu

ul. Obozowa 16 , +48 605 321 167

Prawdopodobnie jedno z najlepszych boisk do plażowej piłko nożnej na całym wybrzeżu. Pełnowymiarowe, z solidnymi bramkami, regularnie czyszczone i położone z dala od nadmorskiej plaży - co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort zawodników. W sam raz do tego, by pograć rekreacyjnie albo z większym zacięciem na jakimś turnieju beach soccera.

4.3 km od obiektu

ul. Muzealna 6 , +48 552 478 353

Niemiecki obóz pracy i masowej zagłady, działający (w różnych formach formalno-prawnych) od 2 IX 1939 r. aż do 9 V 1945, kiedy do Sztutowa wkroczyła Armia Czerwona. Szacuje się, że spośród 110 tysięcy więźniów, 65 tys. zginęło - w obozie koncentracyjnym, po przeniesieniu do innego lub w czasie “ewakuacji”. Zwiedzanie miejsca pamięci Stutthof jest bezpłatne.

5.8 km od obiektu

ul. Gdańska 12 , +48 503 144 949

Niby tylko trochę drzew, ociosanego drewna, lin, sznurków, żelastwa, plastiku, pianek i gąbek. A ile dają frajdy! Park linowy “Mierzeja” w Stegnie składa się z 6 zróżnicowanych pod względem projektowym tras. Są ścieżki dla sprawnych i zaawansowanych, są też warianty dla początkujących oraz dzieci - również małych. Placówka posiada też parę atrakcji dodatkowych.

6.2 km od obiektu

ul. Gdańska 1 , +48 552 478 517

Najcenniejszy zabytek sztuki sakralnej na Żuławach. A raczej cały skarbiec zabytków, gdyż stegieński kościół wyróżnia się nie tylko oryginalną, ryglową konstrukcją, ale przede wszystkim przebogatym wyposażeniem - w większości barokowym. Trzeba tu wymienić niezwykle zaawansowane organy, największy obraz w Polsce, model żaglowca, czy bogato zdobiony ołtarz.

6.9 km od obiektu

ul. Gdańska 64 , +48 552 474 209

Prywatna kolekcja bursztynnika Wojciecha Głodzika, udostępniana dla zwiedzających od maja do września. Doświadczenie i wiedza gospodarza pozwala gościom poznać wiele zawodowych sekretów i ciekawostek związanych z jantarem. Kolekcja różnego rodzaju bursztynów, podzielona na 6 tematycznych ekspozycji, wyróżnia się bogactwem i niezwykłym pięknem.

6.9 km od obiektu

Wprawdzie w okolicach Jantaru, Sztutowa i Kątów Rybackich - tak jak zresztą na całych Żuławach - łatwiej trafić na “wklęsłą” depresję niż wypukły pagórek, to i tak rower należy do najpopularniejszy...

8.7 km od obiektu

+48 502 106 865

Alternatywa dla jachtów, kajaków, rowerów wodnych, a w niektórych przypadkach nawet i domków letniskowych. Niektóre tratwy (np. w Rybinie) są tak kompleksowo wyposażone, że na upartego dałoby się spędzić na wodzie grubo ponad tydzień, bez schodzenia na ląd. Wycieczka na tratwie daje przede wszystkim możliwość zobaczenia piękna Żuław bez zbędnego pośpiechu.

9.0 km od obiektu

+48 552 473 672

Zabytek z pierwszych lat XX wieku (konkretnie 1905-06),dzięki staraniom Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych wciąż pracuje bez zarzutu. Mechanizm kół zębatych wprawiany jest w ruch wysiłkiem zwrotniczych - ustawienie mostu wymaga 12 obrotów gigantycznego klucza. Most jest przestawiany na tory przed przejazdem składów Żuławskiej Kolei Wiślanej.

10.9 km od obiektu

ul. Gdańska 2 , +48 502 620 535

Ośrodek hippiczny “na bogato”. Przy czym chodzi o coś więcej niż dużą liczbę koni (zwykle ok. 30-35) mieszkających w stadninie. Buffalo Bill wyróżnia się dużą liczbą propozycji. Oferta obejmuje m.in. naukę podstawy jazdy konnej, terenowe wypady i rajdy (także dla niepełnosprawnych),skoki przez przeszkody, grę w polo i horseball oraz kilka kolejnych atrakcji.

11.5 km od obiektu

+48 503 005 625

Tworzą ważną część architektonicznego krajobrazu na całych Żuławach. Pojawiły się tutaj głównie dzięki przybyszom z Holandii, zwłaszcza mocno prześladowanym tam mennonitom. Najbardziej charakterystyczne dla domów podcieniowych są wsparte na filarach pomieszczenia na piętrze, “odstające” od głównej bryły. W niektórych funkcjonują muzea regionalne i skanseny.

12.1 km od obiektu

+48 552 478 692

Jak chwalą się lokalne władze - to już patentowa impreza Gminy Stegna. Eliminacje odbywają się w wielu miejscowościach na polskim wybrzeżu, natomiast finałowa rozgrywka tradycyjnie już ma miejsce w Jantarze. W końcu nazwa zobowiązuje. Jak widać, przeczesywanie okolic plaży w poszukiwaniu bursztynu może być nie tylko rekreacją, ale i sportową rywalizacją.

12.4 km od obiektu

ul. Rybacka 11c , +48 782 726 400

Park rozrywkowo-edukacyjny, w którym dobrze odnajdują się tak mali, jak i całkiem już duzi goście. Prawdziwe owady - zarówno za szybą, jak i żywe (pełzające po rękach). Wartościowy wykład entomologiczny - jest. Słowo o recyklingu - pada niejedno. Gigantyczne modele owadów - obecne całą chmarą. Tory przeszkód - sztuk 3. A do tego rój atrakcji dodatkowych.

12.4 km od obiektu

ul. Rybacka 28 , +48 609 260 702

Wspaniałe hobby dostępne dla każdego od lat 5 do 105. W pomorskim Jantarze wyjątkowo dużą popularnością wśród miłośników wędki i spławika - oraz pozostałych akcesoriów do połowu ryb - cieszy się słodkowodny staw (3,39 ha powierzchni) Polskiego Związku Wędkarskiego. Niedaleko głównej drogi w miejscowości można złowić choćby okonie oraz karpie.

14.9 km od obiektu

ul. Rybacka , +48 512 796 432

Interesująca gra o towarzyskim charakterze. Wymaga przede wszystkim skupienia, techniki, pomysłowości i wyobraźni przestrzennej przy pokonywaniu kolejnych przeszkód i wbiciach piłeczki. Pole w Krynicy Morskiej składa się z 18 dołków, posiada również międzynarodowy certyfikat Światowej Federacji Minigolfa - regularnie organizowane są tutaj prestiżowe zawody.

15.0 km od obiektu

ul. Przyjaźni 30 , +48 552 702 501

Ogólnodostępny, hotelowy kompleks basenowy, zapewniający wszystkim gościom sporo atrakcji. I tak na dla spragnionych błogiego relaksu Aquapark Continental przygotowuje m.in. rozmaite sauny, jacuzzi czy urządzenia do wodnych masaży. Z kolei na dzieci czeka specjalna strefa wodnych zabaw. Rzecz jasna w parku wodnym nie brakuje różnej wielkości zjeżdżalni.

15.1 km od obiektu

ul. Dworcowa 29 , +48 552 473 672

Relikt transportowy z przełomu XIX i XX wieku, dzięki zmodernizowanemu taborowi oraz wyremontowanym torom zapewniający wyjątkowe wrażenia z podróży. ŻKW kursuje w czasie letnich wakacji bądź na indywidualne zamówienie. Wąskotorówka liczy ponad 45 km szyn - od prawego brzegu ujścia Wisły, prawie nad Zalew Wiślany oraz na południe do Nowego Dworu Gdańskiego i Tui.

15.2 km od obiektu

ul. Kopernika 17 , +48 518 263 676

Muzeum i przy okazji placówka kulturalno-oświatowa, prezentująca historię oraz dorobek regionu. Ekspozycję Żuławskiego Parku Historycznego podzielono na 4 intrygujące tematy, a kolejne już są w przygotowaniu. W murach zabytkowej serowni z przełomu XIX i XX wieku odbywają się także wielotematyczne warsztaty i zajęcia edukacyjne z wielu ciekawych dziedzin.

15.4 km od obiektu

+48 552 478 692

Cykliczna impreza w barwny sposób nawiązuje do lokalnych tradycji pozyskiwania i obrabiania “bałtyckiego złota”. Nadmorskie plaże na Mierzei Wiślanej słyną z tego, że łatwiej niż na innych w Polsce znaleźć kawałki bursztynu. W Krynicy Morskiej mają miejsce eliminacje do turnieju. Ostatni, decydujący etap zawsze odbywa się w Jantarze - ok. 25-30 km na zachód.

15.4 km od obiektu

W lipcu odbywa się w Krynicy Bursztynowe Lato, czyli cykl imprez rozrywkowo-rekreacyjnych, okraszonych licznymi koncertami muzycznymi. Podczas święta wystąpiły do tej pory w Krynicy Morskiej takie...

15.4 km od obiektu

+48 552 477 106

Rejon ochrony wyjątkowej szaty roślinnej i drzewostanu w tym fragmencie wybrzeża. Bez wątpienia najcenniejsze są 200-letnie, rosnące w sposób naturalny buki. Występują tutaj też choćby konwalie majowe, kruszyny pospolite, olchy czarne oraz różne dzikie zwierzęta. Rezerwat zajmuje powierzchnię 7 hektarów i pozostaje częścią Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

15.4 km od obiektu

Piaszczysta wydma położona między Krynicą Morską i Piaskami, jedna z najwyższych w całej Europie. Wielbłądzi Garb wznosi się na wysokość 49 m n.p.m. Dodatkowo na szczycie wzniesienia postawiono wieżę widokową, która zapewnia jeszcze szerszą panoramę na Morze Bałtyckie, Wysoczyznę Elbląską oraz Zalew Wiślany. By tam dotrzeć, należy kierować się żółtym szlakiem.

15.4 km od obiektu

Dzikie i naturalne miejsce, powstałe w wyniku niszczącej działalności wód Zalewu Wiślanego. Drzewa, które dziś znajdują się na krawędzi klifu, jeszcze kilkanaście lat temu stały spokojnie na pewnym i twardym gruncie. Ze “Skarpy” doskonale widać zalew oraz miejscowości na przeciwległym brzegu. W okolicy pojawiają się ptaki, m.in. żurawie, kormorany i orły.

15.5 km od obiektu

Cóż to za wakacje, gdy nie otwierają je Dni Morza? W Krynicy Morskiej świętuje się je rokrocznie w czerwcu. Wówczas Neptun i Prozerpina, wraz ze swym kolorowym orszakiem syren i morskich diabłów ma...

15.6 km od obiektu

ul. Górników 2

Przystanie rybackie i jachtowo-pasażerskie nad brzegami Zalewu Wiślanego. Takie zróżnicowanie w Krynicy Morskiej zapewnia gapiom bądź chętnym na ciekawy rejs niemal pełny wachlarz jednostek - wycieczkowce, kutry, holowniki, prywatne jachty, motorówki służb mundurowych… Istotnym utrudnieniem może być fakt, że w polskiej części zalewu brak połączenia z morzem.

15.8 km od obiektu

ul. Sienkiewicza 1 , +48 552 476 047

Charakterystyczna czerwona budowla, postawiona w 1951 roku na miejsce latarni z 1895r., zniszczonej pod koniec II Wojny Światowej. Światło z nowoczesnych urządzeń da się dostrzec z odległości 19 mil morskich - czyli ok. 3,5km. Promień obraca się o pełne 360 stopni. Wieża ma 26,5m wysokości, co czyni z krynickiej latarni doskonały punkt widokowy na całą okolicę.

16.0 km od obiektu

ul. Niska 7 , +48 503 768 627

Morze Bałtyckie i Zalew Wiślany - te dwa akweny mają do niemal nieograniczonej dyspozycji amatorzy sportów wodnych przebywający w Krynicy Morskiej. Początkujący powinni raczej udać się na drugi z wymienionych, tutaj działa też większość miejscowych szkółek i wypożyczalni sprzętu. Windsurfing, kitesurfing i inne konkurencje to świetny sposób na spędzenie urlopu.

16.4 km od obiektu

Pójść tam, dokąd nogi poniosą - brzmi jak doskonały i spontaniczny pomysł na wycieczkę. Przynajmniej w jedną stronę, gdyż powrót bywa już mniej przyjemny. Zwłaszcza, kiedy drogi powrotnej trzeba sz...

17.1 km od obiektu

ul. Gdańska 2 , +48 552 477 106

Założony już w 1985 r. na obszarze wielkości 4400 hektarów. Otulina parku jest jeszcze większa - 25812 ha powierzchni. Mierzeja Wiślana wymaga szczególnej troski ze względu na torfowiska, sosnowe lasy oraz wydmy - wszystkie ze zróżnicowaną szatą roślinną. W regionie żyje też mnóstwo dzikich zwierząt, m.in. foki szare, kormorany, daniele czy padalce turkusowe.

17.4 km od obiektu

+48 552 471 160

Gotycki zabytek z połowy XIV w., zbudowany z czerwonej cegły. W podobnym czasie powstał też cmentarz. Kościół warto zobaczyć ze względu na historyczne wyposażenie. Do tego grona zaliczają się dzwon z 1590 r. (autorstwa Gerda Bennigka, twórcy gdańskiego Neptuna),pełne rokokowych ozdób organy (1753) oraz ambona i ołtarze (XVIII-XIX w.) w barokowym i gotyckim stylu.

17.5 km od obiektu

+48 552 471 721

Neogotycki zabytek, postawiony w 1840 roku na fundamentach zburzonego w 1639 r. gotyckiego kościoła. Świątynia pod wezwaniem Narodzenia NMP jest godna polecenia turystom - zwłaszcza miłośnikom sztuki sakralnej - dzięki bogatemu, niejednokrotnie starszemu niż budowla wyposażeniu: rzeźbie anioła pod amboną, figurom na ołtarzach czy rokokowej chrzcielnicy.

18.1 km od obiektu

ul. Boguckiego 127 , +48 503 466 636

Niezbędna dla usprawnienia komunikacji na północnych Żuławach, utworzona już w 1895 roku, zaraz po otwarciu przekopu Wisły. Skraca drogę na trasie Gdańsk ↔ Krynica Morska o bagatela 23 kilometry. Przez rzekę kursuje prom linowy z holownikiem, o pojemności 21 samochodów i 100 pasażerów - nośność jednostki to 100 ton. Rejs w jedną stronę trwa ok. 5 minut.

18.9 km od obiektu

ul. Długa , +48 583 261 888

Zabytkowa śluza, zbudowana pod koniec XIX wieku w ramach drastycznej regulacji Wisły. W tej hydrotechnicznej konstrukcji ani razu nie zmieniły się główne mechanizmy. Dwuskrzydłowe wrota, obrotowy most nad bramą przeciwpowodziową czy zawory, od 1895 r. wciąż napędzane są ręcznie. W XVI i XVII w. Gdańska Głowa była twierdzą obronną, dziś nie ma po niej śladu.

19.0 km od obiektu

ul. Uzdrowiskowa 50 , +48 690 333 180

Centrum jeździeckie o charakterze rekreacyjno-szkoleniowym. Stajnia Neptun Star w Gdańsku mieści się na Wyspie Sobieszewskiej i posiada całą niezbędną infrastrukturę. Początkujący mogą tutaj poznać podstawy jazdy konnej albo wybrać się wycieczkę po malowniczym terenie, a bardziej zaawansowani podszkolić technikę i przygotować się do zawodów sportowych.

20.0 km od obiektu

+48 515 104 939

Jedna z najstarszych chrześcijańskich świątyń w regionie, zbudowana prawdopodobnie w 1313 r. Kościół architektonicznie prezentuje styl gotycki, z XIV i XV wieku pochodzi część wyposażenia i dekoracji (np. figura “Madonna na lwie”). W wystroju dominuje jednak barok, reprezentowany m.in. przez ołtarze, ambonę czy chór. Wiele elementów posiada piękne malowidła.

30.1 km od obiektu

ul. Jesionowa , +48 508 358 800

Dwie zamiennie stosowane nazwy dla jednego i tego samego ośrodka jazdy konnej pod Gdańskiem. Mała Holandia - Bystra Stajnia prowadzi tak zróżnicowane zajęcia dla początkujących amatorów, jak też bardziej zaawansowane treningi techniczne dla doświadczonych jeźdźców. Ponadto stadnina regularnie organizuje specjalne półkolonie w siodle dla dzieci i młodzieży.

36.3 km od obiektu

ul. Stara Stocznia , +48 587 600 960

Nowoczesna i niebywale istotna placówka o charakterze edukacyjnym, naukowym i kulturalnym. Główną, niezwykle poruszającą wystawę w gdańskim Muzeum II Wojny Światowej podzielono na 3 sekcje tematyczne. Prezentuje się tutaj zarówno aspekty polityczne i militarne konfliktu, jak też wspomnienia, przeżycia i cierpienia zwykłych, anonimowych dla wielkiej historii ludzi.

36.4 km od obiektu

ul. Ołowianka 9-13 , +48 583 018 611

Zabytkowe, starannie odbudowane ze zniszczeń po II WŚ magazyny. Spichlerze na Ołowiance to kompleks 3 budynków z różnych epok i prezentujących odmienne style architektoniczne. Od 1985 r. rezyduje w nich Narodowe Muzeum Morskie, które przygotowało dla turystów 4 stałe ekspozycje - od galerii malarstwa marynistycznego po wystawę podwodnej archeologii.

36.4 km od obiektu

ul. Szeroka 67-68 , +48 583 298 760

Powszechnie rozpoznawalny symbol Gdańska, mimo że to “tylko” wierna rekonstrukcja budowli z połowy XV wieku. Oryginalny, w całości drewniany dźwig portowy powstał przed 1367 rokiem. Po pożarze z 1442 r. powstał nowy Żuraw, wzmocniony ceglanymi basztami. Z czasem jego rola została ograniczona do wodnej bramy i stawiacza masztów na budowanych okrętach.

36.5 km od obiektu

ul. Tokarska 21-25 , +48 583 298 700

Połączenie parku rozrywki z wystawami edukacyjnymi, a wszystko pod szyldem Narodowego Muzeum Morskiego. Nowoczesny ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Żurawia i oferuje szereg atrakcji. Od ekspozycji “Łodzie ludów świata”, przez wystawy czasowe i restaurację, aż po pomysłowo urządzoną salę interaktywną “Ludzie-Statki-Porty”.

36.5 km od obiektu

ul. Mariacka 25/26 , +48 583 222 100

Wspaniały zabytek Starego Miasta i siedziba jednej z ważniejszych instytucji. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku prezentuje 5 stałych ekspozycji. Przede wszystkim o historii regionu, ale są też eksponaty pochodzące z Afryki. Natomiast Dom Przyrodników będący główną siedzibą muzeum powstał pod koniec XVI w., w gdańskiej odmianie niderlandzkiego manieryzmu.

36.6 km od obiektu

ul. Sucharskiego , +48 587 679 164

Polska Wojskowa Składnica Tranzytowa, 1 IX 1939 r. we wczesnych godzinach rannych zaatakowana przez żołnierzy niemieckich i ostrzelana przez pancernik Schleswig-Holstein. Ten atak traktowany jest symbolicznie jako wybuch II Wojny Światowej. Obroną placówki kierował mjr Henryk Sucharski. Dziś na Westerplatte mieszczą się muzeum i Pomnik Obrońców Wybrzeża.

36.7 km od obiektu

ul. Zamknięta 18 , +48 587 379 100

Źródło potęgi miasta, choć dziś już nie tak istotne jak w dawnych czasach - np. XVI w., kiedy polskie zboże wypływało stąd właściwie na całą Europę. Dziś Port Gdańsk stanowi część łączącego Skandynawię z płd.-wsch. Europą Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr VI. Obiekt ma 2 części: wewnętrzną wzdłuż Martwej Wisły oraz północną na Zatoce Gdańskiej.

36.8 km od obiektu

ul. Długa 46-47 , +48 789 449 675

Stosunkowo młoda (powołana w 1970),za to rozbudowana i dysponująca fascynującymi zbiorami instytucja. Muzeum Gdańska koncentruje się na długiej i barwnej historii miasta oraz jego mieszkańcach. W 10 oddziałach zgromadzono ok. 25 tys. eksponatów. Główną siedzibą jest Ratusz Głównego Miasta: gotycko-renesansowy zabytek z połowy XIV w. pełen bezcennych dzieł sztuki.

37.0 km od obiektu

ul. św. Ducha 2 , +48 583 017 021

Jedna z najbardziej cenionych placówek kulturalnych w kraju. Teatr Wybrzeże w Gdańsku kontynuuje tradycje Teatru Miejskiego, założonego na przełomie XVIII i XIX wieku. Instytucja prowadzi szeroko zakrojoną działalność artystyczną - posiada 5 scen, w tym 2 zamiejscowe - oraz edukacyjną. Główna, prezentująca modernizm siedziba Teatru Wybrzeże powstała w latach ‘60 XX w.

37.0 km od obiektu

pl. Plac Solidarności 1 , +48 587 724 112

Nowoczesne muzeum i prężnie działająca instytucja kultury. Europejskie Centrum Solidarności w atrakcyjny sposób pokazuje historię współczesną, prowadzi też szereg działań naukowych i edukacyjnych. Wartościowe pamiątki, mnóstwo multimediów, interaktywne stanowiska - wizyta w ECS pozwoli poczuć, jakimi wartościami kierowała się Solidarność i podobne jej ruchy społeczne.

37.1 km od obiektu

ul. Toruńska 1 , +48 583 016 804

Jedno z najstarszych muzeów w Polsce, z imponującą kolekcją. Główna siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku mieści się w dawnym, gotyckim klasztorze z XV wieku. Spośród tysięcy bezcennych obrazów, rycin, przedmiotów ceramicznych, tekstyliów, mebli i innych dzieł sztuki oraz rzemiosła artystycznego zdecydowanie najcenniejszy jest “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.

37.1 km od obiektu

ul. Targ Węglowy 26 , +48 789 449 649

Jedno z najciekawszych i najpopularniejszych muzeów w Trójmieście. Muzeum Bursztynu w Gdańsku dysponuje niezwykle intrygującą kolekcją cennych bryłek - zarówno “Złota Bałtyku”, jak też wielobarwnych eksponatów z innych zakątków świata - oraz bursztynowych wyrobów rzemieślniczych. Od neolitu, przez starożytność i średniowiecze, aż po “złoty wiek Gdańska”.

37.6 km od obiektu

ul. Gradowa 6 , +48 587 423 352

Niezwykły zakątek, w którym spotykają się historia, nauki ścisłe i przednia zabawa. Centrum Hewelianum oferuje szereg interesujących, a co najważniejsze interaktywnych wystaw na intrygujące tematy. W takim miejscu kolejne wiadomości przyswaja się lekko, łatwo i przyjemnie. Placówka mieści się na terenie XIX-wiecznych fortyfikacji pod gdańską Górą Gradową.

38.4 km od obiektu

ul. Trakt św. Wojciecha 264 , +48 503 370 345

Stadnina koni wraz ze wszystkimi sportowo-rekreacyjnymi przyległościami. W gdańskim Ośrodku Sportów Konnych Lipce odnajdą się zarówno początkujący, jak też startujący w zawodach jeźdźcy. W ofercie znajdują się i treningi na różnym poziomie zaawansowania, i jazdy terenowe, i hotel dla koni. Kompleks OSK Lipce ma wszystko, czego tylko koniarze mogą potrzebować.

39.2 km od obiektu

ul. Paderewskiego 24 , +48 587 617 531

Nowoczesne muzeum żeglarskie, powstałe w 2016 roku pod auspicjami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku i przy ogromnym wsparciu norweskich instytucji. Tczewskie Centrum Konserwacji Wraków Statków łączy w sobie nowoczesną salę ekspozycyjną z wieloma wielkogabarytowymi zabytkami, zaawansowane multimedia oraz świetnie wyposażoną pracownię muzealno-konserwatorską.

39.3 km od obiektu

ul. Stycznia 4 , +48 587 617 531

Wiele ciekawostek, intrygujących zabytków i prezentacji multimedialnych związanych z największą polską rzeką. Ekspozycja Muzeum Wisły w Tczewie koncentruje się na XVI-XVIII wieku, kiedy to spławianie towarów przeżywało największy rozkwit. Nie brakuje przy tym informacji przyrodniczych i geograficznych. Całość stanowi oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

42.1 km od obiektu

al. Grunwaldzka 355 , +48 583 550 550

Dla wszystkich, którzy nawet nad morzem tęsknią za nartami i deską snowboardową. Skimondo w Gdańsku to kryty, sztuczny, całoroczny stok narciarski - a ściślej rzecz biorąc zaawansowane symulatory, idealne dla początkujących lub na przygotowania do zimy. Specjalne taśmociągi niezwykle wiernie oddają specyfikę ślizgania się po górskich, zaśnieżonych stokach.

44.6 km od obiektu

ul. Haffnera 63 , +48 583 406 600

Średniowieczny skansen połączony z bardziej tradycyjnym, choć nowoczesnym w formie muzeum historycznym. Obok wystaw reliktów przeszłości i multimedialnych ekspozycji działa tutaj mała osada, zapewniająca zwiedzającym unikalną podróż w czasie. Sopockie grodzisko archeologiczne pozwala dosłownie na własnej skórze poczuć, jak wyglądało codzienne życie (i zabawy) naszych przodków.

45.0 km od obiektu

+48 552 771 568

Zabytkowy dworek z XVII w., dzięki Muzeum Narodowym w Gdańsku i hojności darczyńców odzyskujący dawny blask. Muzeum Tradycji Szlacheckiej mieści się w dawnej rezydencji Sierakowskich, którzy zgromadzili tutaj wspaniałą kolekcję dzieł sztuki. Większość zbiorów zrabowano w trakcie II WŚ, ale pozostałe obrazy, rzeźby czy rzemiosło artystyczne prezentuje się imponująco.

45.3 km od obiektu

ul. Karwieńska 3 , +48 585 520 041

Jedno z najsłynniejszych zoo w całym kraju. Gdański zwierzęcy ogród powstał w 1954 r. Zajmuje 125 ha, na których żyje blisko 1000 przedstawicieli 191 gatunków. Ważne są atrakcje dla dzieci - jak przejażdżki na konikach czy małe zoo, gdzie maluchy mogą nakarmić i pogłaskać przyjazne zwierzęta. Dodatkowo na terenie placówki można wybrać się do parku linowego.

61.2 km od obiektu

ul. Zamkowa 2 , +48 585 353 529

Pieczołowicie zrekonstruowany zabytek z czasów średniowiecza, przystosowany do celów turystycznych pod względem muzealnym i hotelarskim. Zamek krzyżacki w Gniewie powstał pod koniec XIII w., później swoją siedzibę mieli tutaj pomorscy starostowie. W 1993 r. gdańskie Muzeum Archeologiczne otworzyło tutaj pierwszą wystawę, a w 2010 r. powstał hotel z parkiem rozrywki.

Kolorowanki małego podróżnika

Specjalnie dla najmłodszych Gości obiektu U Ewy przygotowaliśmy zestaw kolorowanek z najciekawszymi atrakcjami regionu, które po wydrukowaniu skutecznie umilą czas Państwa dzieciom, nawet podczas niepogody.

Pobierz kolorowanki

Informacje kontaktowe U Ewy

Wyślij zapytanie

U Ewy

Pokoje
U Ewy

Galeria zdjęć

Do zobaczenia w Kątach Rybackich U Ewy