Pomnik i Ławeczka Rybaka

Jeden z najciekawszych elementów w całym wyremontowanym porcie w Kątach Rybackich, dzięki któremu nabrzeże nabrało nieco bardziej turystyczno-parkowego charakteru. A imponujący pomnik - nieco ponad 2 metry wysokości - to efektowny sposób uhonorowania tradycyjnej pracy mieszkańców miejscowości i pozostałych rybaków, którzy dzień w dzień zmagają się z bezlitosną naturą na wodach Zalewu Wiślanego i Morza Bałtyckiego.

Betonowa figura rybaka (zakapturzonego wąsacza) trzymającego sporą sztukę, ważny około tony. Rzeźbie towarzyszy stylizowana, ozdobna ławeczka - jedyna taka spośród wielu, które stoją przy alejkach w całym porcie. Między dekoracyjnym a “zwykłym” elementem małej architektury, stoi kolejny pomnik - o bardzo wyrazistej wymowie.

Czwartego sierpnia 2006 r. ustawiono “rzeźbę” łopaty wbitej w ziemię, wraz z tablicą i apelem. Ma być to wezwanie i symbol bezwzględnej konieczności przekopania Mierzei Wiślanej - po to, aby umożliwić żeglugę z Zalewu Wiślanego bezpośrednio na otwarte morze (i w drugą stronę również), bez przepływania przez rosyjską cieśninę Pilawską.

Dodaj opinię

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do charakteru Kątów Rybackich, to ten pomnik rozwieje wszelkie wątpliwości. Wysoka, masywna figura z betonu przedstawia rybaka trzymającego nagrodę za swoją pracę. Obok stoi ozdobna, stylowo wykonana ławeczka, idealna dla upozowania się do wspólnego zdjęcia. Od 2006 r. rybakowi towarzyszy wezwanie do przekopania Mierzei Wiślanej.

Pomnik i Ławeczka Rybaka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pomnik i Ławeczka Rybaka, zobacz gdzie w Kątach Rybackich zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pomnik i Ławeczka Rybaka.
  • Ulica
    Rybacka
    Pomnik i Ławeczka Rybaka mieści się przy ulicy Rybacka w Kątach Rybackich
  • 82-110 Kąty Rybackie
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pomnik i Ławeczka Rybaka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij