Kąty Rybackie - noclegi blisko plaży. Pensjonaty, pokoje, apartamenty niedaleko morza

Z Kątami Rybackimi i dostępnymi noclegami blisko morza sprawy mają się następująco. Kurort wprawdzie leży przy brzegu, ale Zalewu Wiślanego, gdzie piaszczystych plaż ewidentnie brakuje - a nad Morze Bałtyckie trzeba pokonać przynajmniej te półtora kilometra. Noclegi przy plaży w Kątach Rybackich to bardziej wyjątki niż reguła.

Niby jest leśny parking przy głównym zejściu na plażę… ale stosunkowo niewielki i rzecz jasna płatny (a sporo Polaków woli parkować na dziko). Dlatego wybierając Kąty Rybackie na destynację wakacyjną, nocleg przy morzu trzeba sobie zarezerwować sobie z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej w pierwszych dwóch, góra trzech miesiącach danego roku. Pod względem dogodnej lokalizacji, absolutnie bezkonkurencyjny w Kątach Rybackich będzie pensjonat “Pod Wydmą”. To elegancki obiekt, z własną restauracją i osiemnastoma pokojami gościnnymi, dającymi łącznie 55 miejsc noclegowych. Jednak największym atutem pensjonatu blisko plaży jest fakt, że jego goście udający się na zorganizowane kąpielisko mają zaledwie dwadzieścia parę metrów do przejścia.

Nieco dalej, ale wciąż niedaleko morza (niespełna 300 m) znajduje się Gniazdo Kormorana. Na mapie Kątów Rybackich funkcjonuje jako kemping, ale na terenie ośrodka wczasowego zmieszczą się nie tylko namioty i turystyczno-mieszkaniowe przyczepy. Chodzi rzecz jasna o domki letniskowe - takie klasyczne, drewniane, po których raczej trudno oczekiwać specjalnych wygód. Ale za to w domkach można liczyć na pełną swobodę i prywatność - tak samo jak w apartamencie - a generalnie ceny utrzymane są na przystępnym poziomie. I w sumie to by było na tyle w temacie noclegu blisko plaży w Kątach Rybackich sensu stricte.

Bliżej centrum letniska turyści mają zdecydowanie szerszy wybór - każdy sam rozważy, czy istotniejsze są wygody w pokojach, czy też raczej nocowanie tuż przy morzu. A patrząc na maksymalny komfort i dodatkowe atrakcje, jakie mają w zanadrzu Kąty Rybackie, położenie wcale nie musi być decydujące. Jeśli budżet na wyjazd jest praktycznie nieograniczony, warto przyjrzeć się ofertom luksusowych hoteli. Modelowym przykładem z lokalnej bazy turystycznej powinien być Tristan Hotel & SPA. Wczasowicze, którzy są w stanie wyłożyć po kilkaset złotych od osoby za dobę hotelową, mają tutaj korty tenisowe, basen, doskonałe wyposażenie, kręgielnię, klub nocny… Hotel daje do wyboru 56 pokoi - w tym trzy studia i dwa apartamenty. Spektrum bazy turystycznej Kątów Rybackich dopełniają pokoje gościnne oraz kwatery u prywatnych osób, mieszkających w tej miejscowości na co dzień. Wprawdzie żadna z nich nie znajduje się bezpośrednio przy plaży, ale za to kompensują to przytulnym, familijnym klimatem.

Kąty Rybackie noclegi mają zatem całkiem ładnie rozwinięte jak na tak niewielką, kameralną miejscowość. Być może niewiele spośród obiektów znajduje się rzeczywiście blisko morza, ale już miłośnikom żeglarstwa mniejsza odległość do Zalewu Wiślanego niż Bałtyku będzie bardzo odpowiadać.

Polecamy również:

Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kąty Rybackie - noclegi blisko plaży. Pensjonaty, pokoje, apartamenty niedaleko morza opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij