Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to niewielka wieś w województwie pomorskim, powiecie nowodworskim i gminie Sztutowo. W 2006 roku, w Kątach Rybackich mieszkało 712 osób. Miejscowość jest położona na zachodnim brzegu Zalewu Wiślanego i w niewielkiej odległości wybrzeża morskiego.

Pierwsze wzmianki pochodzą z 1643 roku. Kolejna wzmianka dotyczyła budowy dworku, który postawił w 1680 roku, angielski kupiec H. Wilhelm Ramsay. W 1808 roku, ówczesne Kąty Rybackie oddzieliły się od Sztutowa. Po I wojnie światowej zaczęli przyjeżdżać pierwsi letnicy. w 1944 rok, Żuławska Kolej Dojazdowa rozpoczęła kursy przez Kąty Rybackie. Pod koniec wojny miejscowość została w znacznym stopniu zniszczona.

Obecnie miejscowość ma ograniczone możliwości rozwojowe. Z jednej strony to brudny zalew, bez możliwości wypłynięcia na wody morskie przez teren Rosji, a z drugiej rezerwat przyrody znajdujący się między osadą, a wybrzeżem bałtyckim.

Dodaj opinię
Kąty Rybackie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kąty Rybackie, zobacz gdzie w Kątach Rybackich zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kąty Rybackie.
  • 82-110 Kąty Rybackie
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kąty Rybackie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij