Kąty Rybackie - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Kątów Rybackich

Kąty Rybackie to niewielka miejscowość położona w województwie pomorskim na Żuławach Wiślanych - początkowym fragmencie Mierzei Wiślanej. Lokalizacja nad Morzem Bałtyckim powoduje, iż jest to ciekawy przystanek dla poszukujących turystyki w oparciu o sporty wodne czy wypoczynek. Przez tę małą wieś rybacką przebiega droga wojewódzka nr 501, która umożliwia dotarcie autem do większych ośrodków miejskich. Najważniejszym miastem położonym w stosunkowo niedalekiej odległości od Kątów jest Gdańsk - ok. 54 km, możliwy jest również nieco krótszy dojazd do stolicy Trójmiasta wspomnianą drogą nr 501, z wykorzystaniem przeprawy przez Wisłę w Mikoszewie-Świbnie (trasa skraca wówczas dystans do 43 km). Inne pobliskie ważniejsze miejscowości to Pruszcz Gdański - 53 km, Nowy Dwór Gdański - 23 km, Elbląg - 43 km.

W bezpośrednim sąsiedztwie wsi znajdują się kolejne, bardzo popularne kurorty nadmorskie: m.in. Mikoszewo, Jantar, Stegna, Krynica Morska. Dogodne usytuowanie na początku Mierzei Wiślanej ułatwia skomunikowanie tego miejsca z lokalnymi miejscowościami. Wyszukiwarka internetowa GoEuro.pl pomaga w znalezieniu optymalnego połączenia autobusowego, które umożliwi sprawne dotarcie do Kątów. Charakterystyczną cechą wsi jest ulokowanie tutaj portu morskiego i dwóch przystani morskich. Pozwala to na cumowanie w nich jachtów, łódek, żaglówek.

Wprawdzie przez wieś nie przebiega linia kolejowa, jednakże na tym obszarze sprawnie realizowane są kursy autobusowe. Można tu dojechać PKSem z Elbląga (przez Nowy Dwór Gdański), Nowego Dworu Gdańskiego, Gdańska (linią autobusową nr 870), Malborka (przez Nowy Dwór Gdański, Myszewo), Krynicy Morskiej. Kursy realizowane są w dużej częstotliwości - średnio co godzinę. Autobusy mają w Kątach dwa przystanki: jeden o nazwie Kąty Rybackie, drugi o nazwie Kąty Rybackie Jesionówka.

rozwiń
Kąty Rybackie - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij